Školní klání mladých recitátorů

V úterý 29. ledna se v odpoledních hodinách sešli nejlepší recitátoři z jednotlivých ročníků, aby porovnali své recitátorské umění.

Celá soutěž byla rozdělena do tří kategorií. Nejdříve se před pětičlennou porotu postavili prvňáčci, pro které to byla první soutěž takového druhu. Na některých byla vidět tréma, jiní to zvládli jako ostřílení borci. Porota do dalšího, tentokrát okrskového, kola poslala Elišku Smělíkovou, Marka Popelku a Kryštofa Foreta. Jako druzí soutěžili žáci druhých a třetích tříd. Tady se mezi tři nejlepší a postupující dostali Bára Broklová, Valentýna Cíchová a Kryštof Vašťák. Na závěr změřili své síly soutěžící ze třetí kategorie – žáci čtvrtých a pátých tříd. Zde již byla vidět jistá zkušenost,což se odrazilo i při výběru textu. Kromě poezie zazněla i próza. No a mezi poslední tři postupující se dostaly Anička Mikulíková, Magdalena Jana Jara a Lucka Zedníková. Všem postupujícím gratulujeme a přejeme co nejlepší umístění v dalším kole.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!