Obrazy z dějin války třicetileté

30. ledna jsme se se žáky 8. a 9. tříd vydali do místní sokolovny, abychom zhlédli pořad Obrazy z války třicetileté, který pro nás připravila agentura Pernštejni.
Na začátku vystoupení připomenuli účinkující vydání Rudolfova majestátu a pak už se věnovali některým historickým událostem válečného konfliktu ze 17. století v jeho různých fázích: 2. (resp. třetí) pražské defenestraci, vraždě Albrechta z Valdštejna v Chebu, … Připomněly se nám tak osobnosti jako Vilém Slavata z Chlumu a Košumberka, Jaroslav Bořita z Martinic či švédský král Gustav Adolf. I žáci se na chvíli stali osobami zapojenými do válečné vřavy, když si někteří z nich zahráli vojáky dvou znepřátelených armád. Na představení, které v sobě spojilo naučné a komické prvky, budeme rádi vzpomínat.
Sdílejte!