Demosthénes

 V úterý 22. ledna se na ZŠ Emila Zátopka ve Zlíně konalo regionální kolo řečnické soutěže Mladý Demosthenes.

Ze školního kola postoupila 2 děvčata – Michaela Kročová ze 7. A a Veronika Novotná z 8. B. Obě řečnice se na soutěž pilně připravovaly, a tak jsme byli všichni zvědaví, jaká bude naše konkurence.

Cesta do Zlína se nesla v napjatém duchu. Celou dobu si holky opakovaly svou řeč a nervozita na nich byla již vidět. A nebyly samy. 25 řečníků z regionů Zlínského kraje, kteří stejně jako my dorazili do útulné tělocvičny ZŠ Emila Zátopka, se chvělo nervozitou. Každý si potichu odvykládával svůj řečnický projev. Klání uváděla a výkony hodnotila bývalá moderátorka a rosnička televize NOVA, dnes ředitelka Moderátorské školy D3 Jana Adámková. Hned na začátku mladé řečníky naučila pár mluvních cvičení, aby si procvičili svaly na obličeji, naučila je správně dýchat a každému poradila na co si dát pozor při řečnění naostro. Myslím, že to bylo velmi podnětné jak pro samotné mladé Demostheny, tak i pro pedagogický dozor. Výkony všech soutěžících byly úchvatné a inspirující. Naše děvčata také nezklamala a předvedla výborný projev, za který zaslouží velikou pochvalu. Za své výkony se nemusely naše studentské naděje vůbec stydět. Nakonec si Míša i Verča vyřečnily krásná 4. místa. V porovnání s konkurencí a tím, že jsme se zúčastnili poprvé, je výsledek ohromný. Letos nám příčky znamenající postup unikly, ale věřím, že se zapojíme i v příštím roce a náměty a rady, které jsme letos pochytili, napřes rok zhodnotíme ve finálové umístění. Jak jsme se letos přesvědčili, máme u nás ve škole dobré a kvalitní řečníky, tak proč se s nimi nepochlubit?

Ještě jednou Veronice a Michaele děkuji za poctivou přípravu a gratuluji k pěknému výsledku.

 

Sdílejte!