Finanční vzdělávání žáků

Logo EU OPVKZŠ Staré Město je spolu s dalšími školami partnerem projektu Finanční vzdělávání žáků, který realizuje ZŠ Bánov. V rámci projektu jsou připraveny aktivity pro žáky i učitele. Celkem šest pedagogů bude absolvovat jednodenní semináře, na kterých se seznámí se standardy i metodikou výuky finanční gramotnosti. Současně se zvýší i jejich osobní finanční gramotnost.

Tři pedagožky (koordinátorky) budou absolvovat cyklus čtyř 2,5 denních seminářů zaměřených k samotné výuce finanční gramotnosti. Pojedou i na dvoudenní stáž do ZŠ Chrudim Dr. J. Malíka a do ZŠ Slatiňany. Jedná se o školy, které mají podobně jako naše škola zapracovanou výuku finanční gramotnost do školního vzdělávacího programu. Cílem této stáže je získat inspiraci, jak učit finanční gramotnost. Každá z koordinátorek si vybere, zda bude chtít vidět výuku ve škole, kde se učí finanční gramotnost formou projektových dní nebo ve škole, kde ji učí v jednotlivých vyučovacích hodinách.

Každé zapojené škole je také nabídnuta zážitková škola pro 50 žáků.

Podrobnější informace lze získat na stránkách realizátora projektu ZŠ Bánov.

Sdílejte!