Den plný kultury

Středa 19. prosince se nesla na 2. stupni v kulturním duchu. Začala ráno kinem a pokračovala odpoledním divadlem ve Zlíně.

Na 8 hodinu ranní se sešli žáci druhého stupně v kině Hvězda, aby si vyzvedli svou vyhranou odměnu – čekalo nás filmové představení zcela zdarma. Animovaný rodinný film Velká vánoční jízda byla dobrá volba a všechny nás naladila na přicházející svátky. Dozvěděli jsme se, že už i Santa Claus využívá při rozdávání dárků moderní techniku. Ale když se zapomene na jedno dítko, jsou potřeba klasické sáně a sobi, aby duch Vánoc nezanikl. A že všechno Santa stihne rozdat, než se začne rozednívat, je všem určitě jasné. Vánočně naladěni jsme se vraceli do školy.

Žáky z divadelního kroužku však čekala ještě jedna akce, tentokrát v Městském divadle Zlín. Jednalo se o představení Sen noci svatojánské od Williama Shakespeara. Moderně zpracovaná komedie o touze po lásce vzbudila u všech mladých divadelníků zájem a jejich upřímný a neutichající smích byl jistě pro skvělé herce odměnou. Příběh se odehrává za jedné noci a na jevišti se střídá několik mileneckých dvojic a prolínají se dva světy – svět prostých Athéňanů a svět čar a kouzel. Všechny postavy si mezi sebe rozdělilo pouze 8 herců. Jejich výkon byl přesvědčivý, strhující a jako diváci jsme se ani minutu nenudili, určitě na několik vtipných scének nezapomeneme. Po bezmála tříhodinovém představení nás konečně čekala cesta domů. Projížďka po vánočně vyzdobeném Zlíně byla poslední tečka za náročným kulturním dnem.

Na jednu obyčejnou středu bylo zážitků až až.

Sdílejte!