Slavíme Vánoce s Francií a Dánskem

V rámci programu e-Twinning jsme s žáky 7.-8. tříd zrealizovali tři vánoční projekty s partnerskou školou Collège Jean Jaurès z Francie.
Prvního projektu se zúčastnila celá třída 7. B, která se pustila do výroby tradičních přáníček pro francouzské kamarády. Ale ani část třídy 7. C nezahálela a zapojila se do druhého projektu „Vánoční hvězdy.“ Každý žák vytvořil papírovou hvězdu, kterou si pečlivě vyzdobil, nalepil na ni svoji fotku a představil sebe a rodinu. Třetí projekt probíhal v kroužku Angličtina hrou. Cílem tohoto projektu bylo vytvořit kalendář na rok 2013. Žáci se rozdělili do skupinek a vybrali si měsíc, na kterém společně pracovali. Všichni si dali na přípravě velmi záležet a tím vznikla velmi originální a krásná práce, která bude zdobit třídu ve francouzské škole.
Poslední hodinu v kroužku nám zpříjemnil balík z Dánska, který obsahoval nejen dopisy pro žáky s vánoční tématikou, ale také spoustu zajímavých dárků. Kromě tradičních dánských cukrovinek se žáci mohli těšit z náramků, čelenek, přívěsků a různých dekoračních předmětů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!