Druháčci se připravují na Vánoce

Malí školáci se už od začátku prosince nemohou dočkat Vánoc, a proto si čekání zpříjemňují předvánočními akcemi. Vše odstartovala Mikulášská škola.


V tomto roce nás jí provázel kocourek Mikeš. Seznámili jsme se v ní s obcí Hrusice, Mikeš nám představil své kamarády, přečetli jsme si o nadělování dárků a také jsme prosili o dárky pro své kamarády. Během tohoto dne navštívila naši školu opravdová mikulášská družina. Mikuláš chválil ty nejlepší z nás a také napomenul ty největší zlobidla. Nakonec ale každý dostal od anděla malý pamlsek.

Minulý týden jsme si čekání zpříjemnili besedou v místní knihovně. Tam na nás čekal náš dobrý známý Večerníček. Paní knihovnice nám popovídala o historii večerníčku a o večerníčkových postavičkách. My jsme na oplátku předvedli naše čtenářské umění a v závěru si každý z nás vyrobil večerníčkovu čepičku. No a před námi je poslední předvánoční týden a v něm navštívíme Vánoční dílničky, kde si vyrobíme drobné dárky pro naše nejbližší a také navštívíme jarmark páťáků. Tak hurá do posledních dnů tohoto roku.

Sdílejte!