Úspěchy v soutěži PECKA FILM

Nebyly nalezeny žádné obrázky

V měsíci září vyhlásilo Městské kino Uherské Hradiště dětskou kreativní soutěž PECKA FILM na téma „Moje nejoblíbenější filmová postava“.

Naši žáci se do soutěže pustili s nadšením, na konci října do soutěže putovalo 5 obrázků – od Viktorie Šnajdrové, Michaely Kročové, Renáty Šťastné, Andrey Šatavové a Sabiny Phamové. Všechny práce byly velmi vydařené.

První kolo hlasování bylo veřejné a probíhalo na stránkách peckafilm.uh.cz. Zapojit se mohl kdokoli. Protože škola, která bude mít nejvíce hlasů, bude moci jít zdarma do kina, nastal u nás ve škole hlasovací maraton, nejen u žáků, ale i pedagogů. V hodinách informatiky se každý žák seznámil, jak se přes internet hlasuje a pak už stačilo správně hlas odeslat. V mnohých případech hlasovaly i celé rodiny.

Body pro Sabinu naskakovaly mílovými kroky, všichni jsme si mnuli ruce, jak se nám vede. Jenže soupeř využil strategickou zbraň a hlasy zasílal až těsně před půlnocí posledního listopadu. Tato klička nás nemile překvapila, ale pořád jsme měli naději. Naše práce byly na 2., 4., 5., 18. a 35. místě. Naděje na výhru volných vstupenek tu stále byla. A naše úsilí se vyplatilo. Nejvíce poslaných hlasů měla Základní škola Staré Město.

Konečně prvenství a nebylo jediné. Druhým kolem bylo hodnocení odborné poroty. Nedočkavě jsme čekali na slavnostní vyhlášení, které se konalo 12. prosince v kině Hvězda. Odtud jsme si odnesli hned několik cen. Naše škola figurovala na předních příčkách. Sabina Phamová si od odborné poroty odnesla 1. místo, Renáta Šťastná byla oceněna 2. místem. Obě si odnesly nejen velkou pochvalu a úctu, ale také volné vstupenky a dárky od sponzorů akce.

A škola? Kromě zkušenosti s internetovým hlasováním se žáci naší školy můžou těšit na filmové představení zcela zdarma. Na vánoční atmosféru se v kině naladíme 19. prosince při animovaném filmu Velká vánoční jízda. Rodinný film by nám měl odpovědět na důležitou otázku všech dětí – jak se Santovi podaří během jednoho večera nadělit všem lidem dárky. Myslíme, že odpočinek a výhru si všichni po náročném roku zasloužíme.

Sdílejte!