Jak si VIII.B adoptovala zvířátko

Byla hodina přírodopisu a pan učitel nám sděluje, že pojedeme na exkurzi do ZOO Zlín Lešná. Všichni jsme byli nadšeni a těšili se. Nastal 4. říjen a my vyjeli do zoo. V ZOO na nás čekala přednáška o tropickém deštném lese. Potom jsme měli rozchod a mohli si projít zoo křížem krážem.

Po exkurzi přišly holky se skvělým nápadem. V ZOO viděly sponzorskou tabuli s firmami, školami,…, které si adoptovali některé zvířátko. A tak holky napadlo, že bychom i my jako třída mohli některému zvířátku pomoci. Paní učitelka souhlasila a už bylo na nás, abychom se dohodli, jaké zvíře budeme sponzorovat a jakou částku mu pošleme. Po třídních „bojích“ jsme nakonec vybrali lemura kata, což je poloopice, která pochází z Madagaskaru a vyznačuje se dlouhým, huňatým ocasem. Jsme velice hrdí, že máme „své“ zvířátko a těšíme se, až se za ním pojedeme podívat.

Jiří Jankovič, VIII. B

Sdílejte!