Holešovská regata

Na jaře dostala naše škola nabídku zapojit se do soutěže Conti regata, vyhlášenou Barum Continental spol. s r.o..
Po krátkém přemýšlení jsme utvořili tým ve složení Mgr. A. Navrátil, Mgr. M. Škrabalová a J. Gajdošík, M. Mikláš, J. Malušek, M. Janeček a R. Fryšták. To jsme ale netušili, kolik práce máme před sebou. O co se vlastně jednalo? Naším úkolem bylo sestavit netradiční plavidlo, které mělo naši školu prezentovat na Holešovské regatě na zámku v Holešově. Po úvodních přípravách jsme se vrhli do práce. V první fázi jsme si udělali jasno, jak by „loďka“ měla vypadat. Naše představy jsme realizovali po vyučování i o sobotách. Zpočátku jsme museli vyřešit několik technických problémů, pak se vše odvíjelo podle plánů. Kluci měli obrovské odhodlání k práci, i když přiznáváme, že po dvou měsících se začala objevovat i ponorková nemoc. Všichni jsme se těšili na předposlední červnový víkend, kdy naše snaha měla vyvrcholit přehlídkou plavidel v areálu holešovského zámku. Na akci jsme byli perfektně připravení. Náš trénink probíhal na rybníku v Jalubí a na Čerťáku ve Starém Městě. Heslo: těžko na cvičišti, lehko na bojišti, se nám potvrdilo 23.6.2012. Kluci byli výborně sehraní v montování plavidla i pádlování, což u některých soutěžících byl velký problém. Nezbývalo, než proplout kolem poroty a vyslechnout si jejich verdikt. I když jsme nakonec nezvítězili, měli jsme dobrý pocit z výborně provedené práce. Zbytek dne jsme si užívali doprovodných akcí v podobě přejezdu vodní lávky, pěveckých vystoupení Mňágy a Žďorp, Tomáše Kluse nebo třeba Jirky Macháčka a jeho MIG 21. Můj obrovský obdiv a dík patří všem klukům z týmu a kolegovi Alanu Navrátilovi za jejich nadšení a chuť podílet se na této soutěži. Velký dík patří také rodičům Michala Janečky za zajištění převozu plavidla do Holešova a zpět a panu Josefu Maňákovi, který se staral o převozy „loďky“ při našich zkušebních plavbách. Mgr. Michaela Škrabalová

Sdílejte!