Přebor v plavání

Dvanáct škol z regionu Uherskohradišťska bojovalo o putovní pohár Plavecké školy Uherské Hradiště.
V úterý dne 12.června se v Aquaparku Uherské Hradiště uskutečnily závody v plavání žáků 1.stupně základních škol. Každou školu mohly reprezentovat čtyřčlenné smíšené družstva žáků 1. až 5. tříd. Žáci 1.tříd plavali plaveckým způsobem prsa 25 m, žáci 2. a 3. tříd plavali 50 m plaveckým způsobem prsa a žáci 4.a 5.tříd plavali 50 m volným způsobem. Po vyhlášení nejlepších jednotlivců dostaly všechny děti za odměnu chvilku volné plavání, po kterém se již připravovaly tříčlenné smíšené týmy pro plavání štafet. Naši školu reprezentovali:  1. třída – N. Kosková, B. Vandová, L. Filípek, L. Janča 2. třída – K. Tomiková, M. Unzeitigová, T. Petržel, R. Stindl 3. třída – Z. Jelínková, N. Zapletalová, M. Blaha, P. Čechmánek 4. třída – A. Hájková, A. Pleváková, D. Kalina, O. Stránský 5. třída – S. Pilušová, T. Jelínek, J. Stindl, T. Vanda Naše nejlepší výsledky: 1. místo – Rudolf Stindl 2. místo – štafeta žáků 2. ročník, štafeta žáků 4. ročník 3. místo – Klára Tomiková, Dalibor Kalina 4. místo – Pavel Čechmánek, Jan Stindl Putovní pohár plavecké školy získala ZŠ TGM, Uherské Hradiště – Mařatice s celkovým počtem 132 bodů, těsně za ní s počtem 130 bodů skončila na 2. místě ZŠ UH, Sportovní a 3. místo se 125 body si vybojovala ZŠ Staré Město.

Sdílejte!