Milotice a ZOO Hodonín

„Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu …“ si zazpívali žáci 1.A třídy ve středu 13. června po návratu ze školního  výletu.
Celý rok se na výlet těšili, jen předpověď počasí byla právě na tento den velice nepříznivá. Dokonce se uvažovalo i o odvolání výletu. Počasí se nakonec přece jen umoudřilo, vyslyšelo přání dětí, za mraky i občas jakoby vykouklo sluníčko, takže pláštěnky a deštníky nakonec nebyly potřeba.
Nejdříve žáci navštívili zámek Milotice, kde oblečeni do dobových kostýmů a za poutavého vyprávění průvodkyně „paní hraběnky“ prožívali atmosféru života na zámku. Výlet pokračoval návštěvou ZOO v Hodoníně. Předcházející vydatný déšť rozmočil výběhy zvířat, ale procházka po vydlážděných cestičkách mezi ohradami a pavilony s odborným a poutavým výkladem průvodce se dětem velice líbila. Nejvíce zaujali plameňáci, vodní svět, akvária, expozice sokolnictví, pavilon opic, cizokrajní ptáci atd. Bylo co vidět. Vždyť  dnešní ZOO má 820 kusů zvířat, 70 z nich patří mezi ohroženou světovou faunu.
A touto krásnou tečkou na závěr roku nám také pomalu končí společné putování první třídou. Za chvilku se rozběhneme na prázdniny a už budeme jen vzpomínat na první rok ve škole, který jsme prožili se svými spolužáky a kamarády v „Písmenkovém království“.

Sdílejte!