Výprava do indiánského světa

V pátek 1.června se žáci 1.B a 1.C  vydali na ranč Kostelany, aby jeho návštěvou a praktickými činnostmi završili indiánskou školu.
Počátek výletu nevypadal příliš dobře, protože vydatně pršelo, ale mraky se rozplynuly, takže si všichni mohli začít užívat bohatého programu westernového městečka. Po prohlídce stájí a koní nás uvítal indián a prozradil, jak se loví bizoni, upravuje jejich maso a další zajímavosti. Postavit týpí tak, aby se do něj vešla celá třída, to nebyl žádný problém. A tak jsme se mohli vydat střílet z luku. Děti byly šikovné a téměř všechny sudokopytníka ulovily. Kdo je traper jsme zjistili u srubu. Lovec nám předvedl zbraně a pochlubil se nemalou sbírkou kožešin ulovených zvířat. Házení sekyrou na terč byl velký oříšek, ale někteří se přece jen trefili. Po obědě nám indián Scot předvedl bravurní jízdu na koni, při níž střílel z luku a kopím propíchával nafukovací balonky. Dětem se velmi líbila zlobivá kočička Líza a nezalekly se ani, když westernové městečko přepadli banditi. Co víc, všichni prokázali obrovské hrdinství, když se proti nim postavili a pomáhali bankéři. Všechno dobře dopadlo, lupiči se vzdali. Nezapomenutelný byl také kouzelník s kartami a holubicemi, který dokonce naučil čarovat i děti. Den se vydařil a unavení a plní nových zážitků jsme šťastně dorazili domů.

Sdílejte!