Kniha plná překvapení

Jeden z posledních projektů tohoto školního roku byla Kniha plná překvapení, na které jsme se podíleli s Finskem.
Každá partnerská škola měla za úkol vytvořit knihu o vlastní zemi a představit to nej, co u nás máme. Žáci byli rozděleni do skupin a každá skupinka připravovala nějaké téma. Naše kniha finálně obsahovala šest částí: Česká republika, Praha, Staré Město, naše škola a skupinka e-Twinning a poslední kapitolu žáci věnovali slavným osobnostem.Nejenom naši žáci věnovali tvorbě knihy značné úsilí, ale stačí jen nahlédnout do knihy o Finsku a všichni ihned poznáváme pracovitost a pečlivost finských žáků. Obklopuje nás atmosféra severní krajiny, finského jídla a produktů, sauny, turistických atrakcí a můžeme i nahlédnout, jak to vypadá ve škole našich nových přátel. Prohlížení knihy nám zpříjemnily tradiční finské sladkosti, na kterých si všichni žáci pochutnali. Ale i našim přátelům z Finska jsme chtěli zpříjemnit pročítání knihy, a proto jsme do balíku přibalili naše tradiční sladkosti.Tento projekt byla velmi příjemná tečka všech projektů, které jsme za tento školní rok absolvovali, a doufám, že i příští rok bude plný e-Twinningových projektů, ve kterých si naši žáci nejenom najdou nové kamarády v evropských zemích, ale také zdokonalí a prohloubí své znalosti v oblasti anglického jazyka.

Sdílejte!