Atletické kvality potvrzeny …

29. května se uskutečnilo krajské finále atletického čtyřboje ve Valašském Meziříčí …
Jen týden po úspěšném atletickém tažení v podobě třetího místa v krajském finále celostátní atletické soutěže „Pohár rozhlasu“, potvrdilo družstvo mladších žáků své výjimečné kvality. Čekalo je totiž další krajské finále. Tentokrát v atletickém čtyřboji ve Valašském Meziříčí, kde se utkali s vítězi jednotlivých okresních kol. Našim klukům se podařilo postoupit z okresního kola přes šest družstev brodského okrsku – ZŠ Bojkovice, ZŠ Nivnice, ZŠ Uherský Brod, … Samotná účast v krajském kole už byla opět velikým úspěchem. Přesto jsme všichni tušili, že to lze dokázat a v krajském kole vyhrát. Čekalo nás porazit jen tři další družstva – ZŠ Slovan Kroměříž, ZŠ Vídečská Rožnov pod Radhoštěm a ZŠ Vyhlídka Valašské Meziříčí (pozn. vítěz krajského finále Poháru rozhlasu 2012 v Uherském Hradišti). Po první disciplíně (hod míčkem) jsme cítili velkou šanci, protože všichni kluci byli v přední polovině. Následoval sprint na 60 m, který jsme naprosto ovládli. Ve výšce jsme skočili naše možné meximum a skok daleký byl opět naší parádní disciplínou. Vždy se ale rozhoduje na vytrvalosti, která je velmi dobře bodovaná. Kluci ze sebe dali vše a už jsme jen čekali na výsledky … A vyšlo to !!! Součtem 6191 bodů se družstvo ve složení Sobek Tadeáš, Kovařík Vojtěch, Jurásek Jakub, Otradovec Tomáš a Novák Martin stalo krajskými přeborníky v atletickém čyřboji pro rok 2012. Kluci udělali především velikou radost sobě a musím se přiznat, že i mně … Moc jim všem děkuju … 

Sdílejte!