Překrásný atletický úspěch …

Družstvo mladších žáků naší školy se v úterý 22. května zúčastnilo krajského finále celostátní atletické soutěže „Pohár rozhlasu“. Vítězstvím v okresním kole, kde se nám podařilo porazit „sportovní velmoci“ v podobě ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Bojkovice, si zajistili postup do krajského kola z prvního místa. Je to vůbec poprvé v novodobé historii školy, kdy se některému družstvu podařil tento postup. Už to jsme považovali za velký úspěch. Ale kluci byli připraveni se poprat se sedmi dalšími družstvy Zlínského kraje a svůj úspěch ještě zvýraznit. Po absolvování všech disciplín (60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, štafeta 4×60 m a 1000 m), přidělení bodů a součtech ze všech disciplín následovalo vyhlášení vítězů. Čekalo nás krásné překvapení v podobě fantastického 3. místa !!! A mety vyšší nám unikly jen o vlásek – druhé místo o 12 bodů a první o 60 bodů, což představuje několik centimetrů ve skoku dalekém, 0,2 s ve sprintu nebo 5 vteřin na vytrvalosti. Ještě je třeba dodat, že nám po většinu soutěže chyběl jeden ze základních členů družstva Kuba Jurásek. Příští týden družstvo mladších žáků vyráží do Valašského Meziříčí na krajské finále Atletického čtyřboje, kde se pokusí opět získat to nejvyšší ocenění. Držme jim palce …

Sdílejte!