Naše hlavní město Praha

Na den 25. dubna se všichni žáci pátých  tříd moc těšili. Jak by ne, vždyť náš čekala exkurze do Prahy. Ve čtyři hodiny ráno jsme se shromáždili na vlakovém nádraží ve Starém Městě a odtud jsme přímým vlakem odjeli směr Praha. Cesta trvala necelé čtyři hodiny.
Po osmé hodině  ráno jsme konečně dojeli do Prahy. Jakmile jsme vystoupili, přešli jsme na metro a jeli na Vyšehrad.  Zde  se nachází významné pohřebiště Slavín. Na Slavíně jsou pohřbeny slavné osobnosti českého národa – např. Božena Němcová, Bedřich Smetana, Jan Neruda   a  další osobnosti.
Ze Slavína jsme sešli na Rašínovo nábřeží a při chůzi podél řeky Vltavy jsme viděli Tančící dům, Mánes, Žofín a Národní divadlo. Přešli jsme řeku Vltavu přes most Legií  a zamířili k Památníku obětem komunismu. Od památníku jsme šli na lanovku, která nás vyvezla na Petřín. Tam jsme navštívili Zrcadlové bludiště. Další naše kroky směřovaly na Pražský hrad. Zde jsme obdivovali střídání stráží.
Následovala prohlídka  chrámu svatého Víta a nádvoří hradu. Nerudovou ulicí jsme pokračovali na Malou Stranu a po Karlově mostě došli na Staroměstské náměstí. Orloj a trubač na věži radnice  vrátil všechny do dávných dob. Pak už nás čekala zastávka u Univerzity Karlovy, Stavovského divadla a hurá na Václavské náměstí. Zde jsme se vyfotili u sochy svatého Václava. A jelikož náš čas v Praze se pomalu blížil ke konci, zamířili jsme opět na hlavní nádraží, abychom nasedli do vlaku, který nás přiveze domů.
Sice nás trochu bolely nohy po celodenním chození, ale vrátili jsme se plni dojmů a zážitků z našeho hlavního města.
  Barbora Dvořáková, 5. B

Sdílejte!