Čtvrťáci na dopravním hřišti

Už podruhé tento rok zavítali žáci 4. tříd na dětské dopravní hřiště v Uherském Hradišti.
Po podzimní úvodní lekci, kdy jsme se na dopravním hřišti teprve rozkoukávali, nás postupně ve dnech 20.4, 23.4. a 24. 4. čekala druhá, jarní lekce. Před touto návštěvou DDH jsem si v hodinách přírodovědy připomněli postupně různá témata dopravní výchovy – význam dopravních značek, povinnou výbavu kola, chování chodce i cyklisty v silničním provozu a společně s dětmi jsem také řešili křižovatky. Nyní bylo naším úkolem získané vědomosti využít a a pokud možno přesvědčit pana instruktora, že si všichni zasloužíme průkaz cyklisty. Nejprve jsme napsali dopravní testy, poté jsme řešili správné chování účastníků silničního provozu a poslední částí byla samotná jízda na kole podle dopravních značek a všech zásad bezpečné jízdy. Pan instruktor nakonec sečetl všechny získané body a mohly se vydávat slibované průkazy a drobné odměny pro nejlepší cyklisty. Většina dětí prošla zadanými úkoly velmi dobře, ale našli se i takoví, kteří mají přece jen pořád co zlepšovat! Počasí nám po všechny tři dny přálo a děti mají na dopravní hřiště velmi pěkné vzpomínky.

Sdílejte!