Jak jsme chatovali s Tureckem

Minulou středu bylo náplní e-Twinningového kroužku chatování s Tureckem.
Dubnovým tématem pro elektronickou komunikaci bylo „Naše škola“ a každý žák měl v průběhu konverzace představit vše, co ke škole patří. Od tureckých žáků jsme se dozvěděli, že jejich základní škola se nazývá Primary School Ihsan Uzun, ve třídě je průměrně 25 žáků, každý den mají 6 vyučovacích hodin a mezi nejoblíbenější předměty patří anglický jazyk a matematika. Jedna z našich otázek také směřovala k tématu školních uniforem (jelikož na toto téma připravujeme projekt). A odpovědi byly jednoznačné: „Ano nosíme,“ psali turečtí žáci.
Chatovací hodina nám utekla velmi rychle a naši žáci se už nemůžou dočkat dalšího měsíce, kdy opět vstoupí do chatovací místnosti a budou konverzovat na téma „Moje země.“

Sdílejte!