Místo, kde žijeme

Vlastivědná vycházka do HuštěnovicVe čtvrtek 19. dubna se naše třída  5.B vydala na vlastivědnou vycházku  do obce Huštěnovice. Do Huštěnovic nás pozvala naše spolužačka Kristýna Bruknerová. U školy jsme měli sraz v 7.15 ráno. Všichni jsme se vydali na nedalekou zastávku. Autobus měl drobné zpoždění, ale to snad nikomu nepokazilo dobrou náladu. Přesto jsme se do Huštěnovic dostali.  Kristýnka  a její   strýc nás v obci mile přivítali. Od autobusové zastávky jsme se šli podívat na Kristýnčin dům. Všem se  nám  tam moc líbilo, ale nejvíc  se nám líbila zvířátka. Mohli jsme si pohladit  pejska,  kočičku  a  uvnitř jsme se podívali na papouška a křečky.
Poté jsme navštívili  obecní úřad,  kde nás přivítal pan starosta Richtr a zastupitel obce pan Malenovský, který nás seznámil s  historii obce, jak dlouho už tam lidé žijí, povídal o historii kostela, zvycích atd.. Na obecním úřadě jsme také dostali  překvapení.  Kinder vajíčko, mapu Chřibů a k tomu spoustu pohlednic. Od obecního úřadu jsme zamířili k muzeu. Zastavili jsme se u kostela sv. Anny, kolem školy a školky jsme došli k muzeu. V muzeu jsme se podívali na vystavené exponáty, dosvědčující  jak se v Huštěnovicích dříve žilo a vyslechli výklad paní Bazalové . Také jsme  zde ochutnali výborné koláčky. Po prohlídce muzea  jsme pokračovali na hřiště opékat špekáčky. Všem moc chutnaly. Před i po jídle jsme hráli míčové hry a kluci hráli fotbal.  Asi po hodině jsme se vydali na naučnou stezku Fífart, ležící na levém břehu Baťova kanálu. Zde stály původně Huštěnovice, ale kvůli častým záplavám byly přemístěny na místo, kde stojí dodnes.  Po prohlídce této lužní lokality jsme se vrátili přes obec zpět na autobusovou zastávku, byl čas vrátit se do Starého Města. Myslím si, že se to všem líbilo a že se nám vlastivědná vycházka moc vydařila.
                                                                                                        Barbora Dvořáková, žákyně 5. B
  

Sdílejte!