Česko-slovenský pozdrav jara

Na začátku dubna jsme společně s partnerskou školou na Slovensku oslavili svátky jara – Velikonoce.Jednalo se již o čtvrtý projekt, který jsme spolu podnikli. Pokaždé se snažíme vymyslet něco nového a originálního. Opět jsme zapojili druhé až deváté třídy. Tentokrát se vše točilo okolo Velikonoc, a tak jsme do Turzovky poslali balíček plný zajíčků, beránků a vajíček. Myslím, že i teď jsme úkol splnili na jedničku. Po odeslání jsme netrpělivě čekali slovenské pozdravy. A těsně před velikonočními prázdninami jsme se dočkali. Jako vždy nás slovenská přání něčím překvapila a inspirovala. Jde vidět, že obě naše školy mají tvořivé a kreativní žáky.Velikonoční přání byl poslední projekt v tomto školním roce. Doufáme a budeme rádi za spolupráci i v příštím roce, protože by byla škoda rozjetou spolupráci ukončit zrovna v době, kdy se žáci začínají poznávat. Spolupráce, která započala v září záložkami, našim žákům prospívá a díky ní si rozšiřují svou slovní zásobu. Základná škola v Turzovce se nebrání ani osobnímu setkání. Takže se necháme překvapit, co nám přinese nový školní rok 2012/2013.

Sdílejte!