Biologická olympiáda

Po nějaké době jsme opět zaznamenali úspěch v okresním kole této přírodovědné soutěže.
Dvě úspěšné řešitelky školního kola – Štěpánka Andrýsová z 8.C a Denisa Witteková z 9.C – se v minulém týdnu zúčastnily okresního kola biologické olympiády kategorie C, tradičně pořádané v prostorách DDM v Uherském Brodě. Po teoretickém testu je čekalo poznávání dvaceti zástupců naší flory a fauny a laboratorní úkol. Podmínkou účasti v okresním kole byla i vstupní práce na vybrané téma. Součtem bodů všech částí BiO se stanovilo konečné pořadí. Nutno podotknout, že letošní olympiáda byla velice těžká a stěžejní téma celé soutěže Vztahy mezi organismy je na základních školách probíráno skutečně jen okrajově. O to je cennější krásné umístění Štěpánky Andrýsové na 3. místě, z celkového počtu 41 soutěžících. Do krajského kola Štěpánka nepostoupila o pouhého 0,5 bodu, ale na druhou stranu byla z celé finálové špičky nejmladší, takže další veliká šance nás čeká příští rok. A my se o to popereme …

Sdílejte!