Zdravá výživa

Ve druhých třídách proběhl na konci měsíce února projekt Zdravá výživa.
Všechny druhé třídy postupně navštívila pracovnice SVČ Klubko s výukovým programem o zdravé výživě. Děti ve skupinkách poznávaly různé vzorky obilovin a luštěnin a  ochutnaly salát z mungo fazolí.
V hodině výtvarné výchovy si žáci navrhli svůj talíř a v hodině pracovních činností jsme besedovali o základech správného stolování. V matematice nás čekal pracovní list, připravený k tomuto tématu a v prvouce jsme si vyluštili zábavnou křížovku.
Do hodiny prvouky si děti přinesly obrázky různých druhů potravin a nápojů, které si roztřídily na zdravé a nezdravé. Společně s paní učitelkou si děti třídily a lepily obrázky do skupin – pečivo, cukrovinky, nápoje, mléčné a masné výrobky. Sestavily si také svůj vlastní jídelníček. Výsledkem tohoto projektu je výstava skupinové koláže, či jídelníčky sestavené dětmi, ale snad také zamyšlení, co bychom správně měli jíst.

Sdílejte!