Moje hračka

Den ve škole se svou oblíbenou hračkou prožili žáci prvních ročníků.Každý dětský pokoj je plný všelijakých hraček a věcí, které jsou určené pro zábavu malých i velkých dětí. Někdy je proto docela těžké vybrat tu jednu jedinou – nejoblíbenější. Když bylo rozhodnuto, která to bude, mohli se naši prvňáčci vydat do školy a vytvořit tak ve svých třídách malé království hraček či hračkářství a den plný úkolů, hraní a zábavy mohl začít. Svou hračku si děti představily, povídaly si o ní, popisovaly ji, malovaly, třídily, o hračce zpívaly, cvičily jako panáčci, naučily se básničku, četly si a počítaly. Hraček je spousta, každá je jiná a vyznačuje se svou originalitou a zaslouží si dobré zacházení, tak jak to uměli i pejsek a kočička se svou panenkou Járinkou s tenkým hláskem v knize pana spisovatele Josefa Čapka, kterou si děti vyslechly a snad se z ní i trošku poučily.

Sdílejte!