Čertovská škola

Jako každý rok i letos se den před svátkem sv. Mikuláše mění naše škola ve “ Školu čertovskou“.
Pro žáčky prvních tříd to však byla velká premiéra. V tento den si nemuseli přinést žádné učení a místo vzorných prvaček a prvňáčků, byly všechny tři první třídy plné čertíků, andílků, Mikulášů a to i s originálními jmény. Tak např. místo Lukáška přišel čert Nevim, z Davídka se stal čertík Bertík, z Ladika přímo sv. Mikuláš a z Kajky čertík Růžek. Všichni byli moc krásní a někdy k nepoznání. Během celého dopoledne se plnily čertovské úkoly. Nechybělo čertovské čtení, čertovská matematika a došlo i na čertovské zpívání, tančení nebo luštění hádanek. Tento den pak vyvrcholil návštěvou Svaté Trojice, která byla doprovázena cimbálovou muzikou naší zakladní školy. Děti byly za své snažení odměněny dárky a všechny odcházely domů spokojeny. 

Sdílejte!