Komunikace v angličtině nás baví!

V rámci projektu e-Twinning jsme se zaměřili i na rozvoj komunikačních dovedností žáků. Zapojili jsme se do projektů, ve kterých se tato oblast rozvíjí.
Prvním projektem je „A letter to a friend“ (Dopis kamarádovi), ve kterém si žáci dopisují s tureckými kamarády. Cílem prvního dopisu bylo představit sebe a svoji rodinu. Žáci se do psaní pustili s velkým nadšením, k dopisům přiložili své fotografie a na konci října jsme odeslali první balík s dopisy. Po dlouhých třech týdnech byly naše dopisy konečně doručeny do Turecka. U tureckých žáků sklidily dopisy velký úspěch a co nejdříve se nám budou snažit odpovědět. Druhý projekt se nazývá „New friends from another country“ (Přátelé z jiné země), ve kterém spolupracujeme s partnerskou školou z Polska. Náplní tohoto projektu je setkat se jednou za měsíc ve virtuálním prostředí Twinspace a chatovat. Ve středu 23.listopadu proběhlo naše první „setkání,“ které dopadlo na výbornou. Naši žáci měli pro polské žáky připraveno spoustu dotazů a navzájem si vyměnili informace týkající se věku, rodiny, školy, ale také i zálib (častým tématem byla oblíbená hudba a zpěváci). Příští setkání proběhne v prosinci a tématem konverzace budou Vánoce.

Sdílejte!