Dalešice a Dukovany

V pátek 18. listopadu jeli žáci 9. tříd se svými třídními učiteli na tradiční exkurzi do naší největší jaderné elektrárny v Dukovanech a do přečerpávací vodní elektrárny v Dalešicích.

V informačním středisku v Dukovanech jsme nejenže zhlédli dva krátké filmy, ale mohli se stát např. palivovými články v simultánním reaktoru, dozvěděli se, jak jaderná elektrárna funguje a jak se ukládá radioaktivní odpad apod. Po dvou hodinách nabitých informacemi všichni přejeli do nedaleké přečerpávací vodní elektrárny v Dalešicích. Tady jsme už byli vpuštěni i do samotného provozu plně automatizované stanice. Ocitli jsme se i v nitru hráze (nejvyšší v ČR – měří 100 m na výšku, délka 350 m), kde foťáčky nebo  mobilní telefony přece jen něco nafotily.Po absolvování této části exkurze jsme se jeli podívat do prostor dalešického pivovaru, který je pro nás známý  především tím, že se tady točil známý film Postřižiny. V místní restauraci jsme poobědvali a občerstvili se a vydali se na zpáteční cestu.
Domů jsme se vrátili plni nových informací a zážitků.
 

Sdílejte!