Exkurze v ZOO Zlín

Po roce jsme s „osmáky“ opět zavítali do zlínské ZOO na přírodovědnou exkurzi..
Koncem minulého týdne se žáci 8. ročníku zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z minulých let jsme pro ně objednali  vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. Postupně po třídách absolvovali programy „Amazonská džungle“, „Život pod vodní hladinou“ a „Africké stepi a savany“. První dva programy probíhaly v učebnách vzdělávacího centra, ale poslední program byl připraven přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo „osahat“ některé africké přírodniny (vejce pštrosa, kopyto zebry, kůži slona, …). Během programu ve vzdělávacím centru ZOO se dozvěděli mnoho zajímavých informací, poznávali netradiční ovoce a koření a závěrem zjišťovali své nově nabyté vědomosti. Návštěva ZOO byla samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Počasí nám i vzhledem k pokročilému termínu poměrně přálo, a když zasvítilo sluníčko bylo i docela příjemně. A tak se zase budeme těšit příště …

Sdílejte!