Páté třídy besedovaly v knihovně

12. října postupně všechny páté třídy navštívily knihovnu ve Starém Městě.
Hned jakmile jsme vešli do dveří, přivítala nás paní knihovnice. Někteří si sedli na sedací pytle, jiní na židličky a pohodlně se usadili. Paní Rokytová nám vyprávěla o významném spisovateli Eduardu Štorchovi. Poté jsme se rozdělil do tří skupin po šesti a plnili jsme úkoly. Např.: vyluštit křížovku, poskládat obrázek mamuta…Paní knihovnice nám vyprávěla o knihách Lovci mamutů, Zlomený meč, Bitva o Děvín a Velehrad a dalších. Pak jsme si mohli prohlížet a půjčovat knihy. Každého nějaká kniha zaujala. Nakonec jsme se s paní knihovnicí rozloučili a vrátili se do školy. Ve třídě jsme si o besedě ještě vyprávěli a zjišťovali, co jsme si všechno zapamatovali.Všem se nám návštěva knihovny líbila a těšíme se na další.Natálie Khazaalová, Kristýna Hejdová

Sdílejte!