Dopravní hřiště

Ve dnech 16., 19. a 20. září navštívily postupně třídy 4.A, 4.B, 4.C dopravní hřiště v Uherském Hradišti.
I přes vrtkavé počasí, které neustále hrozilo deštěm, jsme všichni bez rozdílu dorazili do cíle pěšky. Čekala nás už připravená učebna a pan instruktor. Lehce jsme se občerstvili a ponořili se do dopravní výchovy. Nejprve jsme zhlédli krátká výuková videa. Ta byla prokládána otázkami, aby pan instruktor zjistil, co všechno už známe. Dopravní značky ani základní pravidla silničního provozu pro nás nebyly úplnou novinkou, takže jsme po krátké přestávce byli připraveni na praktickou část výuky. Tady jsme si vyzkoušeli, jak dobře ovládáme jízdu na kole. Nešlo jen o to se projet, ale museli jsme sledovat semafory, dopravní značky, dávat znamení o změně směru jízdy a ke konci respektovat také přítomnost chodců na přechodu. Bylo toho zkrátka hodně! Každé z dětí si při praktické části postupně uvědomilo, co musí zlepšit a na co si dávat pozor, než se příště pokusí získat průkaz cyklisty. A já věřím, že to v dubnu všichni bez rozdílu hravě zvládnou. 

Sdílejte!