Den dětí v Kroměříži

V pátek 3.června se žáci 5. A a 5. B vydali oslavit Den dětí do Kroměříže.
Sraz účastníků výletu byl v 7:45 na vlakovém nádraží ve Starém Městě. Krátce po 8. hodině jsme vyrazili rychlíkem směr Hulín a poté následovala krátká cesta osobním vlakem do cílové stanice – Kroměříže. Po příjezdu jsme si prohlédli plán města a ukázali si trasu našeho putování. Náš první cíl toho dne byl na opačném konci města, vydali jsme se do Květné zahrady. Z vyhlídky nad Kolonádou jsme měli zdejší nádhernou květenu jako na dlani. Poté jsme se přesunuli do Rotundy, kde zrovna probíhala výstava vodních fontán. Velmi zajímavá byla také přehlídka korouhviček, kterou jsme zhlédli opodál. Příjemnou vsuvkou bylo osvěžení v podobě točené zmrzliny. Tu děti dostaly jako malou pozornost k MDD. Se zmrzlinou jsme se vydali na náměstí, kde jsme si u kašny udělali společnou fotografii s kroměřížským zámkem v pozadí. Navštívili jsme nádvoří zámku, kde děti nejvíce zaujala válečná děla. Samozřejmostí byla fotografie většiny účastníků našeho výletu ve strážních budkách. Následoval zasloužený odpočinek a občerstvení v příjemném prostředí Podzámecké zahrady. Jakmile děti spořádaly svačiny, vrhly se na zábavné hry, u kterých jsme se všichni pobavili. Blížila se doba odjezdu. Sbalili jsme si všechny své věci a svižným krokem jsme si prošli část zahrady. Zookoutek nás zaujal natolik, že jsme přestali hlídat čas. Výlet jsme si tak o něco prodloužili. Do Starého Města nás odvezl až pozdější spoj. Toto zdržení však nikomu nevadilo. Dokonce jsme se stihli vrátit do svých domovů krátce před tím, než se rozpoutala bouřka.  

Sdílejte!