Mistrovství ČR ve fastpitch softbalu

Ve dnech 6. – 7. června se konal závěrečný turnaj základních škol ligy softbalu v areálu SK Krč Praha.Naši školu reprezentovalo družstvo deseti žáků ve složení Blaha Josef, Chybík Pavel, Janeček Michal, Koželuha Milan, Krokavec Patrik, Sadílek Pavel, Stodůlka Štěpán, Ulrich Jan, Vaculík Jakub a Verbík Tomáš. Koučem družstva byl pan Jan Verbík z Kunovic. Soutěžilo osm nejlepších škol z ČR – ZŠ Salmova Blansko, Gymnázium Ústavní Praha 8, ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod, ZŠ E. Destinové Praha 6, ZŠ Porubská Ostrava, Biskupské gymnázium České Budějovice, ZŠ Polabiny 1 Pardubice a ZŠ Staré Město. První den se nám ve skupině A nedařilo a prohráli jsme všechny tři zápasy s Blanskem, Prahou 8 a Havl. Brodem. dva zápasy následovaly hned po sobě a třetí za hodinu. Je možné, že se na výkonech podepsalo i brzké vstávání a dlouhá cesta vlakem. Druhý den jsme však měli velké štěstí. Po taktických pokynech, několika kratších trénincích ještě v pondělí a výborném vedení kouče J. Verbíka, jsme vítězně zdolali jak Pardubice, tak Prahu 8. Těmito dvěma vítězstvími jsme skončili v turnaji na pěkném 5. místě. Za toto umístění patří dík nejen našim hráčům, kteří se vypjali k úžasnému výkonu, ale i perfektnímu koučování pana J. Verbíka, který svými radami přispěl k velkým nasazení našich chlapců. Všem, kteří se podíleli na tomto  pěkném úspěchu a za dobrou reprezentaci naší školy patří velké poděkování. Vedoucí družstva Mgr. Eva Koňaříková

Sdílejte!