Úspěchy v literární soutěži

Každý rok pořádá Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti společně s ostatními knihovnami Zlínského kraje literární soutěž „Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně….“
Naši žáci měli snahu a svým učitelkám českého jazyka nosili literární příspěvky. Jen ty nejlepší byly poslány do knihovny. Přes 2 měsíce jsme čekali na odpověď a toto čekání se vyplatilo. Dva žáci naší školy, tím pádem dvě želízka v ohni, dostali pozvánku na slavnostní vyhlášení. Už jsme pomalu tušili, že želízka přetavíme v lepší kov. Vyhlášení se konalo v přednáškovém centru Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Celým programem provázely paní knihovnice z místní knihovny. O zábavu se postarali herci ze Slováckého divadla – David Vacke a Jiří Hejcman. Hudební doprovod zajistili žáci ze ZUŠ. Samotné vyhlášení se skládalo z několika kategorií. Naši žáci bojovali v kategorii 6. a 7. třída. S velkým úspěchem v podkategorii poezie získla 2. místo Lucie Korvasová (6. D) a v podkategorii próza získal také 2. místo Jaromír Talák (7. A). Ze 730 příspěvků poslaných do knihovny je úspěch našich žáků obrovský. Za účast a krásné umístění oběma gratulujeme, přejeme jim, aby je literární múza neopouštěla. Budeme doufat, že i příští rok obsadíme medailové příčky.

Sdílejte!