Maminky na Brdu

V sobotu  ráno 14. května jsme se scházeli už od 8.15 na autobusové zastávce u Lidového domu. Toho dne nikdo nemohl dospat.
V 8.34 jsme konečně vyrazili a ujížděli směrem na Salaš. Někteří přijeli autem, protože si přivezli nejen maminky, tatínky, starší či mladší sourozence, ale i další speciální posily na hlídání mladších sourozenců na kočárku. Na Salaš jako první dorazili  Houdkovi, potom paní učitelka, Číhalovi, Lapčíkovi a nakonec zbytek dětí ze 3.C s maminkami autobusem. Po příchodu posledních účastníků jsme se společně vyfotili a vyrazili na výlet směrem na Brdo. První zastavení jsme měli u  chaty  Hubertky, kde jsme posvačili a nabrali sílu k dalšímu výstupu. Svižným tempem jsme dosáhli vrcholu před jedenáctou. Na hoře vysoké 587 m hodně foukalo a tak teplý čaj a káva z místního bufetu nám udělala dobře. A slavnostní předání dárků a poděkování našim maminkám mohlo po zdolání asi stovky schodů rozhledny začít. (Přesný počet schodů záměrně neuvádíme, v propočtech jsme se totiž rozcházeli.) Po splnění důležitého úkolu  jsme si ještě opekli k obědu špekáčky  na  ohništi pod Brdem. Vraceli jsme se po modré značce chřibskými bučinami zpět do údolí Salaše. Ušlí a příjemně unavení jsme se rozjeli domů a už  budeme jen vzpomínat na příjemně prožitý společný den.

Sdílejte!