Praha v kapkách deště

V úterý 3.května navštívili žáci 5. tříd Prahu. Za novými zážitky jsme se vydali brzkým ranním spojem.
Dlouhá cesta vlakem byla pro děti zcela novou zkušeností. Už během cesty se nám trošku začala kazit nálada díky nepřízni počasí. Po příjezdu na Hlavní nádraží jsme se přesunuli na metro, které nás dopravilo k našemu prvnímu cíli, Vyšehradu. Zde se nám naskytl výhled na dominanty Prahy. Žáci měli možnost si prohlédnout i hroby některých významných osobností na zdejším hřbitově, Slavínu. Nejméně příjemným úsekem naší výpravy byla procházka po Rašínově nábřeží, kde nám cestu ztěžoval vytrvalý déšť a silný vítr. Nezanedbatelnými body na cestě za teplem byl pohled na Národní divadlo a Karlův most. Konečně následovalo vytoužené teplo a občerstvení v Mc Donaldu. Zde jsme načerpali potřebnou energii a sílu na naše další putování hlavním městem, které pokračovalo směrem k Pražskému hradu. Přišli jsme právě včas na střídání stráží, u kterého děti ocenily hlavně „kamenné tváře“ hradní stráže. Prohlídka venkovního areálu Pražského hradu vyvrcholila návštěvou katedrály sv. Víta. Svatováclavskou vinicí jsme sešli k metru, které nás dopravilo až k Národnímu muzeu. Zde nás čekala další nepříjemnost. Z důvodu uzavření muzea jsme se nedostali na vytouženou výstavu Staré pověsti české. Naše kroky se tedy ubíraly přes Václavské náměstí směrem ke Staroměstskému orloji. Načasování bylo ideální, na orloji právě odbíjela třetí hodina. Nastal čas na nákup suvenýrů. Půlhodinový rozchod stačil všem dětem k pořízení drobností pro rodiče a sourozence. Poslední zajímavostí na naší cestě Prahou byla socha představující svatého Václava sedícího na břiše svého mrtvého koně v pasáži Lucerna. Lehce znaveným krokem jsme se vydali k Hlavnímu nádraží. Půlhodinové čekání na vlak jsme si zpříjemnili v místních obchůdcích. Ani jsme se nenadáli a náš vlak už byl připraven na nástupišti. Znaveni jsme se usadili a nechali jsme se unášet směrem k domovu. Cesta nám rychle uběhla a pár minut pře devátou už jsme viděli rodiče netrpělivě čekající na náš příjezd. Následovalo rozloučení a všichni už jsme se těšili na teplo domova.

Sdílejte!