Kinderiáda

Za deštivého počasí  dne 26. dubna proběhlo na atletickém stadionu v Uh. Hradišti krajské kolo atletické soutěže Kinderiáda.
Do soutěže nastoupilo 28 základních škol Zlínského kraje. Za každou školu závodilo osmi až desetičlenné družstvo složené z jednoho chlapce a z jedné dívky druhého, třetího, čtvrtého, pátého ročníku a dvou žolíků. Naši školu reprezentovali tito žáci: 2. třída – Zuzana Jelínková, Martin Pavlík – skok daleký z místa, běh na 60m 3. třída – Adriana Kovářová, Jakub Kunt – hod plným míčem, běh na 60m 4. třída – Klára Pukovcová, Tomáš Jelínek – hod kriketovým míčkem, běh na 60m 5. třída – Magdalena Pořízková, Tomáš Panáček – skok do dálky s rozběhem, běh na 60m. Poslední disciplína byla štafeta 4x60m v obsazení A. Kovářová, M. Pořízková, J. Kunt a T. Panáček. Závodníci si mohli během závodů vyzkoušet mimosoutěžní disciplíny vybrané z programu IAAF Kids´ Athletics – dětská atletika: překážkový sprint, skok daleký o tyči, hod na cíl a dětský hod oštěpem. Po překonání těchto disciplín byli odměněni čokoládami Kinder. Celý závod byl přizpůsoben počasí, které bylo stále deštivé. Technické disciplíny se odehrávaly pod tribunou, aby závodníci nemokli. Horší to bylo s běhy a hody kriketovým míčkem, kdy závodníci zmokli, ale tyto obtíže překonali a dosáhli dobrých výsledků. Adriana Kovářová získala 3. místo v běhu na 60m, Magdalena Pořízková 3. místo v běhu na 60m a 6. místo ve skoku do dálky s rozběhem, Zuzana Jelínková 3. místo ve skoku z místa, J. Kunt 5. místo v běhu na 60m a 7. místo v hodu plným míčem, K. Pukovcová 6. místo v hodu kriketovým míčkem, T. Jelínek 7. místo v hodu kriketovým míčkem, M. Pavlík 8. místo ve skoku z místa. Naši závodníci se v hodnocení škol umístili celkově na 8. místě bohužel už bez postupu do republikového finále Kinderiády v Praze.

Sdílejte!