Den Země u prváků

I naši nejmenší školáci oslavili v pátek 29.dubna Den Země. Zahrada SVČ Klubka ve Starém Městě se proměnila ve válečnou stezku a děti v indiány a indiánky. Hned po příchodu se děti rozdělily do skupinek. Každou vedla jedna „náčelnice“, se kterou malí indiáni postupně procházeli celkem 7 stanovišť s nejrůznějšími úkoly. Nejdříve si každý vyrobil indiánský náhrdelník z kůže, který spolu s indiánskou čelenkou (tu si děti vyrobily už dříve ve škole v rámci projektu Indiánská matematika) zdobil malé indiány. Učili se lovit bizony (stříleli z luku do terče), poznávat siluety stromů, či svými znalostmi z přírody zachránit kánoi. Také děti musely prokázat poznatky a zkušenosti o tom, co patří nebo nepatří do ohně a všichni společně zkusili postavit z polínek pyramidu a pagodu. Vzájemná spolupráce byla také nutností při stavění indiánského totemu z plechovek se zavázanýma očima. Posledním úkolem dětí byla indiánská matematika, kde každý dostal kousek z obrázku týpí, který musel nejdříve vypočítat a potom vybarvit správnou barvou a nakonec všichni dohromady složit. Za splnění všech úkolů dostaly děti ve skupince celkem 7 indiánských symbolů, které si nakonec nalepily do obrázku přírodní krajiny. Tyto obrázky jsme si vystavili ve třídách. Budou nám připomínat zase jedno zajímavě strávené školní dopoledne.

Sdílejte!