Den Země proběhl za pěkného počasí

Doprovodné akce ke Dni Země proběhly na II.stupni naší školy ve čvrtek 28. dubna. Začaly jarním sběrem papíru a plastových víček, který byl zpestřen příjezdem regionální televize, která jako průběžného vítěze školské sběrové soutěže natáčela naši školu při sběru.

Ano, je to tak !!! Naše škola se zapojila do soutěže ve sběru papíru, kterou vyhlásily Sběrné suroviny Uherské Hradiště. K dnešnímu dni je na průběžném prvním místě. Celkové množství sběru, který škola odevzdá za jeden školní rok, se pohybuje okolo 30 tun. Ve čtvrtek se rozběhly doprovodné akce ke Dni Země. Žáci osmých ročníků absolvovali turistický výšlap za krásami Chřibů a trasu Salaš, Brdo, Bunč zvládli bez větších komplikací. Sedmáci se podíleli na výsadbě zeleně a sběru odpadků po Starém Městě. Hlavním cílem čištění byly břehy Čerťáku a cyklostezky. Šesťáci absolvovali exkurzi v Kovosteelu a deváťáky čeká závěrečný poznávací testík.

Sdílejte!