Poznáváme země EU

V pátek 15.dubna jsme společně se žáky 7. ročníků „odcestovali“ na jednodenní výlet po Evropě.

V rámci projektových dnů se nám představilo celkem 5 skupin. V úvodu i závěru našeho výletu jsme zhlédli divadelní scénku – nejprve O Bačovi a jeho zatoulané ovci. Na naší první zastávce jsme si představili úřední jazyky, kterými se hovoří v zemích EU. Poté jsme si připomněli osobnosti na našich bankovkách, ochranné znaky bankovek, země EU platící vlastní měnou a země EU platící eurem. Jelikož byl náš plán výletu náročný, další zastávka následovala v  některých evropských automobilkách, kde jsme si vybrali krásné autíčko. Odtud jsme si to namířili přímo na největší fotbalové stadiony, kde jsme zhlédli utkání velkých evropských klubů. Seznámili jsme se s historií klubu, s jejím majitelem, největšími úspěchy a největšími hvězdami současnosti i minulosti. Po dlouhém, náročném a vyčerpávajícím dnu na nás čekal relax v podobě druhé divadelní scénky, tentokrát O Popoluške. Obě divadelní scénky nám žáci zahráli ve slovenštině.Všem se vystoupení vydařilo a všechny bych ráda pochválila za vzornou přípravu, snahu a odvahu vystoupit před svými spolužáky a kamarády.
 

Sdílejte!