Biologická olympiáda

V úterý 12. dubna se sešlo 36 nejlepších žáků 6. a 7. tříd základních škol na okresním kole Biologické olympiády kategorie D, které se uskutečnilo v prostorách Gymnázia v Uherském Hradišti

pod dohledem odborného garanta a ředitele soutěže Mgr. Jana Duška. Celá soutěž se sestávala z teoretického testu a tří praktických úkolů – poznávání rostlin, poznávání živočichů a laboratorního úkolu. Naši školu reprezentovali žáci sedmých tříd – Štěpánka Andrýsová a Jaromír Talák, kteří vyhráli školní kolo a určitě nezklamali … Štěpánka obsadila krásné medailové 2. místo, pouhé 3 body za vítězkou a Jaromír slušné 9. místo. Škoda jen, že tato kategorie už nemá další postupové kolo. Věříme, že v příštím roce postoupí oba naši mladí „přírodvědci“ ve vyšší kategorii až do krajského kola.

Sdílejte!