e-Twinning pokračujeme…

Pokračujeme na dalším e-Twinningovém projektu! Díky předchozímu projektu jsme se se žáky sedmých tříd dozvěděli spoustu informací o vánočních tradicích ve Francii.
Po úspěšném dokončení tohoto projektu jsme s kolegyní z partnerské školy přemýšlely, co by mohlo být pro žáky jak přínosné z hlediska výuky anglického jazyka, tak i zajímavé. Společně jsme tedy vymyslely, že vytvoříme kuchařku plnou našich tradičních receptů a v průběhu dubna proběhne výměna kuchařek. Naši žáci tento nápad přijali s nadšením a bylo velmi zajímavé pozorovat, jak se domlouvají, který recept je pro Českou republiku typický. Ale nakonec se povedlo vybrat a nyní se jen musíme poprat s překladem do anglického jazyka a dozdobit recepty z výtvarného hlediska. S přípravou kuchařky i s konečným výsledkem se s vámi určitě brzy podělíme. Ve složce e-Twinning je také k nahlédnutí prezentace, kterou nám zaslala partnerská škola s titulkem „Představujeme se.“ Naši žáci si museli velmi pečlivě přečíst popisky francouzskýc žáků v angličtině a poté k nim přiřadit vhodnou fotku. Myslím, že se jim to povedlo na jedničku!

Sdílejte!