Hasík

preventivně výchovný program Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.Také v tomto školním roce v listopadu a v prosinci navštívili ve třídách žáky druhého ročníku instruktoři HZS ZLK Michal Bečica a  Vít Pavézka, DiS. s preventivně výchovným programem v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Děti se pod jejich vedením učily správnému chování v krizových situacích.
Přehled témat výuky pro žáky 1. stupně základní školy
– kdo to jsou hasiči, co je jejich práce, jak je ve městě najít (hasiči a moje osobní zkušenost s nimi)
– jak poznáme hasiče (ukázka dýchacího přístroje)
– co je to bezplatná telefonní linka tísňového volání
– nebezpečí zneužití tísňových telefonních čísel, jak správně nahlásit požár
– hasiči jedoucí k zásahu a děti na silnici
– který oheň je „dobrý“ a který oheň je „zlý“ (proměna dobrého ohně ve zlý)
– nalezené zápalky a „hra“ s nimi
– co dělat, když na mě hoří oblečení a jaké jsou základní zásady první pomoci při jednoduchých popáleninách
– odkud hrozí nebezpečí u nás doma, na co nezapomenout při odchodu z domu
– jak poznám, když hoří u nás doma a co dělat
– domácí únikový plán, způsob vyhlášení poplachu a únikové cesty na škole
– co je to varovný signál a co budu dělat, když jej uslyším

 Dne 6. dubna jsme se naopak vydali my na prohlídku hasičské stanice do Uherského Hradiště. Po vlídném přivítání jsme si své získané znalosti krátce zopakovali a pak jsme měli jedinečnou příležitost prohlédnout si stávající techniku a vozový park hasičské zbrojnice.

 

Sdílejte!