Noc s Andersenem

V pátek 1. dubna po vyučování se většina žáků už těšila z víkendu a na školu neměla ani pomyšlení. Jen 25 vybraných šesťáků se v 17:00 hod. znova vracelo do školy. Konala se totiž Noční výprava do světa pohádek aneb Noc s Andersenem.Každý rok k tomuto datu nocují děti po celé republice i v zahraničí v knihovnách či ve školách. Letos se i naše škola poprvé přihlásila k odkazu dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Naši nocležníci nejprve vytvářeli pomocí pastelek, vystřihovánek a látek svůj pohádkový svět. Poté se seznámili s osobností H. Ch. Andersena. Děti zaujaly především „pikantnosti“ jeho života. Po společné četbě Andersenových pohádek následovala od maminky nachystaná večeře. Po ní už se děti nemohly dočkat přípravy divadelního představení. Samozřejmě na pohádkové téma. Skupinky dětí se na přípravu vrhly s nadšením. Dokonce byly k vidění i různorodé kostýmy z látek. Každý se ujal role po svém a pro někoho to byla i role životní. Po takových výkonech se šlo odpočívat k televiznímu zpracování pohádky. Po demokratickém hlasování vyhrála česká klasická pohádka Šíleně smutná princezna. Po pohádce se už někteří rozhodli přenést se ze světa pohádek do světa snové fantazie. Někteří vytrvalci a pohádkoví nadšenci vydrželi o něco déle. Všichni nakonec šli snít o své pohádce do spacáků. Byla to opravdu dlouhá a kouzelná Andersenova noc. Doufáme, že jsme tím začali pěknou tradici, jak zvýšit zájem dětí o knihu a čtení.

Sdílejte!