Čtvrťáci a Velká Morava

Žáci čtvrtých tříd navštívili Památník Velké Moravy ve Starém Městě.
Návštěvou si děti rozšířily  své vlastivědně poznatky k  učivu Člověk a jeho čas – příchod Slovanů, první státní celky na našem území. Své postřehy zapsaly i do své slohové práce.Ze slohové práce:Památník Velké Moravy
Ve čtvrtek 3. března jsme s naší třídou navštívili Památník Velké Moravy ve Starém Městě. Nejdříve jsme se dívali na krátký film o Slovanech. Dále ve vedlejší místnosti jsme obdivovali základy kostela, okolo kterého se nachází kostry lidí z té doby. Je zde také bájná postava, která se jmenuje Mojslav. Je tam celý jeho život od narození až do jeho smrti. Zaujal mne také model krajiny, na kterém je zobrazeno, jak to dříve ve Starém Městě vypadalo. Ve vitrinách jsou vystaveny různé zbraně, šperky a kosti z tehdejší doby. Moc se mi to líbilo. Bára Dvořáková, žákyně 4.B

Sdílejte!