Masopustní průvod druháčků

Dne 3. března v 10 hodin začínají z budovy školy vycházet podivné postavičky.

Mezi partou medvědů pobíhají pejsek, kočička, zajíček a liška, kolem poskakuje lesní skřítek s žebrákem, kominíken, rytířem, myslivcem, opravářem a vojákem. V závěru se objevují princezny v doprovodu hokejisty, Zoro mstitele nebo tetičky Kudláčkové. Určitě jsem ještě nevyjmenovala všechny. Že to není možné? Ale ano! To se totiž parta druháčků připravuje na svůj první masopustní průvod. Za zpěvu písniček, výskotu a pokřikování, odchází na svou první zastávku. Tou je MŠ Rastislavova. Tady děti předvedou mladším kamarádům svůj krátký program složený z písniček, básniček a tanečků. Na připravené trase je ještě čeká MŠ Křesťanská a místní knihovna. Velmi příjemnou zastávkou bylo připravené občerstvení v Papinu. Děti se zahřály čajem a výbornýmí koláčky. A jaké byly dojmy samotných aktérů? Tady jsou některé z nich.Na průvodu se mi nejvíce líbily masky ovečky a princezny. Zpívali jsme a dostali jsme bonbony, koláčky a perníky.Nejvíce se mi líbilo, jak Marek s Natkou tancovali a bylo dobré, jak jsme dostali teplý čaj. Všechno bylo skvělé. Bára, 2.AMně se líbil celý průvod a celá akce. Byly super všechny zastávky. Zuzana, 2.AMně se líbilo, že byli všichni za masky a taky, že jsme tancovali s Markem. A jak jsme zpívali a jedli perníčky. Natka, 2.AMně se nejvíce líbila návštěva u Havalů a v Křesťanské školce. Byla to dlouhá cesta, trvala tři hodiny. Někde nám něco dali. Byl to krásný průvod. Tento den byl ze všech nejlepší. Tomáš, 2.AJá jsem šel za loupežníka. Po celé cestě jsme moc pištěli. Když jsme zpívali, strkali mě dopředu, aby mě bylo vidět. A nejlepší to bylo v Papínu. Tam jsme dostali občerstvení a teplý čaj. Filip, 2.ALíbilo se mi, že bylo tolik básniček a písniček. Nelíbilo se mi, že nás překřikovali. Natka, 2.BBylo to dobré a bavilo mě to. Šla jsem za kominíka. Taky jsem měla dřívka a ťukala jsem do rytmu, pištěla jsem a skákala. Nicol, 2.BMoc se mi to líbilo, ale bylo tam horko. Patrik, 2.BLíbilo se mi, že jsme dostali bonbony a cukroví. Nelíbilo se mi, že mi děti křičely do uší. Jenda, 2.BLíbily se mně masky. Nejhezčí byl pastýř a to, že jsme zpívali. Míša, 2.CMně se líbilo zpívání, maska ducha a celý masopust. Roman, 2.C   

Sdílejte!