Nicholas Winton – Síla lidskosti

Ve středu 9. února měli žáci 9. ročníků možnost zhlédnout unikátní film z tvorby Mgr. Matěje Mináče Nicholas Winton – Síla lidskosti.
Příběh poutavou formou vypráví o unikátní akci sira Nicholase Wintona, který v roce 1939 zachránil před jistou smrtí 669 českých a slovenských dětí.  Pořadem provázel dramaturg a moderátor Zdeněk Tulis, který po filmu dokázal žákům poutavě vyprávět o tomto úžasném člověku. Člověku, který pomoc druhým považoval za samozřejmost, a proto o ní sám nikdy ani slůvkem nezavadil. Dokud jeho manželka nehledala něco na půdě domu a nenašla kufr s dokumentací o záchraně těchto dětí. Dnes je siru N. Wintonovi téměř 102 let a přesto dokáže vzbudit v našich žácích projev úcty, citu a dojetí. Hrobové ticho po celou dobu představení to jenom dokazuje.Proto se budeme i my v rámci oborových dnů 9. ročníků snažit podpořit sira N. Wintona v získání Nobelovy ceny míru. Neváhejte a zapojte se i vy do petiční podpisové akce za dobrou věc.
Na tento pořad jsme dále navázali besedou s p. Pakostou, který žákům shrnul veškeré poznatky nejen o holocaustu a antisemitismu, ale i neonacismu.

Sdílejte!