Páťáci v Dětském domově v Uh. Hradišti

 V úterý 25. ledna jsme se s devíti dětmi z pátých tříd vydali na návštěvu do Dětského domova v Uherském Hradišti.

Účelem návštěvy bylo předání malého finančního daru, který mohli dětskému domovu žáci 5. tříd předat díky vánočnímu jarmarku, který každoročně pořádají. Část z výtěžku máme ve zvyku totiž věnovat těm, kteří to potřebují více než my. Kam peníze letos poputují, rozhodli třídní učitelé pátých tříd společně se svými svěřenci. Volba tentokrát padla na Dětský domov v Uherském Hradišti. A jak už nyní víme, náš malý finanční dárek bude použit na zimní lyžařský výcvikový kurz tamních dětí. Na všem jsme se domluvili s vedením dětského domova a jako poděkování z jejich strany nám byla dokonce umožněna návštěva přímo u nich v domově. A to jsme samozřejmě velmi rádi přijali. Z každé páté třídy byli tedy zvoleni tři zástupci, kteří se předání „dárku“ zúčastnili osobně. V dětském domově se nás hned po příchodu ujaly dvě velmi milé paní, které nemeškaly a vzaly nás na prohlídku celého areálu. Mohli jsme nahlédnout do pokojů dětí, prohlédli jsme si kuchyně, společenské místnosti, prostě vše. Průvodkyni nám mimo jiné dělala i tříletá Dianka, která se ihned stala miláčkem slečen z naší staroměstské výpravy. Po prohlídce areálu byl prostor pro malé popovídání si. Mohli jsme položit otázky, které nám běžely hlavou a že jich nebylo málo. Když nám bylo vše zodpovězeno, nastal čas předání dárků. Naše děti přinesly pro děti z dětského domova drobné sladkosti a na oplátku byly obdarovány malou Diankou, která jim rozdala čokolády a paní učitelce darovala krásnou upomínku z keramiky. V příjemné přátelské náladě náš pobyt v dětském domově velmi rychle utekl a nastal čas se rozloučit. Ještě jsme stihli společnou fotografii a čekala nás cesta zpět do Starého Města. Z návštěvy jsme odcházeli obohacení o nové poznatky a zážitky. O své dojmy jsme se hned druhý den podělili se spolužáky, kteří s námi nemohli být v domově osobně přítomni. Velký dík patří všem pracovníkům Dětského domova v Uherském Hradišti za pohodovou a přátelskou atmosféru a těšíme se na další spolupráci třeba příští rok.

Sdílejte!