e-Twinningový projekt

Pomalu se blížil čas Vánoc a s polovinou třídy 7. B jsme si v hodinách anglického jazyka začali o nich povídat. Žáci se začali zajímat o to, jak asi vypadají Vánoce i v jiných zemích než v Anglii či v Americe.
Proto jsme se začátkem listopadu zapojili do mezinárodního projektu e-Twinning společně s francouzskou školou, která se nachází na východě Francie v malebném městečku Gencay. Náš cíl byl jasný, dozvědět se co nejvíce o Vánocích ve Francii, o zvycích, tradicích a typickém vánočním jídle. Nejdříve jsme vytvořili krátkou prezentaci o naší škole a  žácích. Na konci prezentace žáci připravili pro francouzské kamarády zábavnou aktivitu. Nejprve si měli přečíst popisy našich žáků v angličtině a poté k nim přiřadit jejich fotky. Musíme uznat, že se jim to podařilo na jedničku. Žáci z Francie nám na oplátku zaslali prezentaci o jejich škole, kde nás zejména nadchlo venkovní hřiště s pingpongovými stoly. Druhá prezentace žákům naskytla náhled do města Gencay. Další aktivitou byla výroba vánočních přání, které jsme zaslali naší partnerské škole minulý týden tradiční cestou – poštou. A proto tento týden i naši žáci netrpělivě očekávají zásilku z Francie. Přes vánoční prázdniny dostali žáci za úkol vžít se do role reportérů a připravit prezentaci o tom, jak se slaví Vánoce u nás. Touto cestou bych chtěla poděkovat skupince žáků ze 7. B, která se na projektu velmi aktivně podílí. Jejich elán a nadšení pro práci je vizitkou, jak může být spolupráce v cizím jazyce pro žáky zajímavá a lákavá. Prezentace staroměstských i francouzských žáků najdete na stránkách školy v části Dokumenty ke stažení – E-twinning.

Sdílejte!