Exkurze do Brna

Ve čtvrtek 25. listopadu se žáci čtvrtého ročníku vydali za poznáváním zajímavostí a krás největšího moravského města, Brna.
Poznávání historicky důležitého střediska celé Moravy začalo na Špilberku, místě opředeném mnoha pověstmi. Žáci se prostřednictvím poutavého a vtipného výkladu průvodce dověděli mnoho o minulosti a dění na hradu, zejména však o prostorách tajemných kasemat. Svým nezvyklým zvoněním poledne přivítal děti gotický kostel na Petrově. Odtud se pokračovalo malebnými uličkami historické části města k brněnské Staré radnici s drakem a kolem, dále přes moderněji řešené náměstí Svobody až k Janáčkovu divadlu. Příjemnou tečkou za celým dnem byl pavilon Anthropos, v němž všechny nejvíce zaujal exponát mamuta v životní velikosti. Unaveni, ale nadmíru spokojeni a obohaceni o nové poznatky a zážitky, dorazili všichni školáci šťastně domů.

Sdílejte!