Florbalisti druzí …

Po roce se opět rozběhla celostátní soutěž žáků ve florbale ORION Florbal Cup.V minulém týdnu se naši mladší i starší žáci zúčastnili okrskového kola, které pořádalo Gymnázium Uherské Hradiště. Družstvo mladších žáků (6. a 7. ročník) po druhém místě v základní skupině celkově skončilo na 6. místě. Více se dařilo starším žákům (8. a 9. ročník), kteří po vítězstvích ve skupině (ZŠ Březolupy 3:1, Gymnázium UH 3:0) porazili své soupeře ve čtvrtfinále (ZŠ Za Alejí 3:0) i semifinále (ZŠ Ostrožská Nová Ves 3:0). Formální finále skončilo vítězstvím ZŠ Sportovní 2:0. Tak kluci potvrdili své ambice postupu a společně se ZŠ Sportovní se kvalifikovali na okresní finále do Uherského Brodu, které proběhlo v úterý 23. listopadu 2010 ve sportovní hale v UB.Okresního finále se zúčastnila první dvě družstva z okrsků Uherské Hradiště a Uherský Brod. Po losování začalo první utkání – a zrovna předčasné finále celého turnaje. Hráli jsem první utkání se ZŠ Sportovní. Po nevydařeném začátku, kdy jsme prohrávali již 3:0, se družstvo dalo obrovsky dohromady, začalo bojovat a dokázalo srovnat stav na 3:3, který vydržel až do závěrečné sirény. A protože jsme stejně jako Sportovka zbývající dva soupeře porazili (ZŠ Pod Vinohrady 4:1, ZŠ Na Výsluní 4:0) počítalo se skóre, které vyznělo lépe pro kluky ze Sportovky. Budou tak reprezentovat náš okres na krajském kole ve Vsetíně.Závěrem bych chtěl pochválit všechny kluky, kteří se o úspěch zasloužili a reprezentovali naší školu.

Sdílejte!